Podkarpacie24.pl
Czwartek, 05 Grudnia 2019

Logowanie

Nowe firmy

Zaklinając Karpaty! Święto tradycji, regionalizmu i folku

  »  Aktualności /  Zaklinając Karpaty! Święto tradycji, regionalizmu i folku

Galeria zdjęć Wtorek, 13 Sierpnia 2019

Zaklinając Karpaty! Święto tradycji, regionalizmu i folku

SANOK / PODKARPACIE. "KARPATY - ZAKLĘTE W DREWNIE" to impreza, która od lat zyskuje coraz większa grupę sympatyków. Jak co roku spotykamy się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Szczegóły na plakacie.

"Zaklęte w drewnie"
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku realizuje po raz kolejny imprezę pt. „Karpaty Zaklęte w Drewnie”, która finansowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, zaś głównym partnerem w realizacji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, poprzez poszczególne nadleśnictwa (w bieżącym roku nadleśnictwa: Komańcza, Brzozów i Rymanów). W realizacji tego przedsięwzięcia pomagają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej i Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Celem tej plenerowej imprezy jest przybliżenie wszystkich aspektów związanych z drewnem i jego obróbką. W jej ramach przewidujemy pokazy obróbki drewna, prezentacje dorobku poszczególnych nadleśnictw, gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od strony kulinarnej o doznania smakowe zadbają koła gospodyń wiejskich. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na ogromne zainteresowanie problematyką obróbki drewna we wszystkich jego aspektach. W tle imprezy odbywać się będzie kolejna giełda staroci „Galicyjska Graciarnia”.

Muzeum nasze, którego żywiołem jest drewno jest znakomitym miejscem do tego typu przedsięwzięć i promocji między innymi Lasów Państwowych.

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤