Podkarpacie24.pl
Sobota, 18 Stycznia 2020

Logowanie

Nowe firmy

Firma Loftem z Krosna w projekcie unijnym Granty na dizajn

  »  Aktualności /  Firma Loftem z Krosna w projekcie unijnym Granty na dizajn

Galeria zdjęć Piątek, 29 Listopada 2019

Firma Loftem z Krosna w projekcie unijnym Granty na dizajn

Krośnieńska firma Loftem, biorąca udział w projekcie unijnym Granty na dizajn, po raz pierwszy nawiązała współpracę z projektantem wzornictwa przemysłowego – Michałem Biernackim. Efektem wspólnych działań jest kolekcja wyjątkowych mebli. Inicjatywa łącząca polskie przedsiębiorstwa meblarskie z projektantami wzorniczymi to forma wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i jednocześnie krok w rozwoju designu w regionie.

Leżanka, stół oraz stoliki pełniące także funkcję taboretów. To te meble składają się na wyjątkową kolekcję, zaprojektowaną przez Michała Biernackiego dla firmy Loftem. Produkty wyróżniają się oryginalną stylistyką, która przypadnie do gustu odważnej grupie odbiorców. Charakteru serii nadają zdecydowana forma, użyte kolory i zastosowane materiały.
 
- Zaprojektowana kolekcja będzie się doskonale prezentować w industrialnych i nowoczesnych wnętrzach. Stół i leżanka mogą zostać wykorzystane do salonów oraz pomieszczeń o dużej przestrzeni. Koziołki (siedziska/stolik) przeznaczone są zaś głównie do domu, ale mogą zostać wykorzystane także w przestrzeniach komercyjnych. Warto też wspomnieć o elementach wyróżniających poszczególne elementy kolekcji. Leżanka posiada poduszkę regulowaną za pomocą liny industrialnej, która tworzy charakterystyczny detal. Lina ta znajduje się także w koziołkach – ułatwia ich przenoszenie. Cieszę się ogromnie, że firma Loftem była otwarta na pomysły i nowe rozwiązania, a także świadoma tego, że proces projektowy przynosi najlepsze efekty wtedy, kiedy jest dobrze zaplanowany – mówi Michał Biernacki, projektant wzornictwa przemysłowego.
 
Projekt Granty na dizajn umożliwia polskim firmom meblarskim stworzenie unikalnych kolekcji z pomocą profesjonalnych projektantów i design managerów. Jedną z nich było Loftem – polski producent mebli, dedykowanych industrialnym i loftowym wnętrzom. Dzięki przedstawieniu nowego kierunku rozwoju przedsiębiorstwa przez specjalistów CODE Design, firma zdecydowała się dołączyć do projektu.
 
- Współpraca w ramach Grantów na dizajn była dla nas czymś zupełnie nowym. Już na samym początku doradzono nam, aby spróbować iść w nieco inną stronę – odejść od myślenia o standardowej ofercie, w której wykorzystujemy drewno, metal i proste formy i przygotować odważną kolekcję dla bardziej wymagających konsumentów. Jesteśmy ogromnie zadowoleni z całego procesu projektowego oraz ze współpracy z głównym projektantem – Michałem Biernackim. Od początku zakładaliśmy też, że będziemy chcieli stworzyć nową markę – TUTU., i to również nam się udało. Zaprezentowana na targach kolekcja pojawi się jako pierwsza w nowym portfolio – mówi Anna Brzezińska, właściciel firmy Loftem.
 
Inicjatywa łącząca projektantów wzorniczych z polskimi przedsiębiorstwami meblarskimi to forma wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw meblarskich w Polsce. Program to nie tylko źródło praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania wzorniczego mebli, ale również cykl szkoleń z zakresu szeroko pojętego designu, od trendów społecznych, konsumenckich i technologicznych, po komunikację oraz dystrybucję i sprzedaż. Granty na dizajn, realizowane przez biuro strategiczno-projektowe CODE design, były przeznaczone dla firm, które wcześniej nie korzystały z usług profesjonalnych projektantów mebli.
 
Wystawa na międzynarodowych targach – Warsaw Home Expo, na których Loftem zaprezentowało nową kolekcję autorstwa Michała Biernackiego, była zwieńczeniem całego procesu projektowego mebli.
 
Działanie Granty na dizajn jest elementem Programu Polskie Meble, koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. W rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju branża meblarska została określona jako jedna z polskich specjalizacji przemysłowych. Projekt odbył się w ramach Poddziałania 2.4.1. Centrum analiz i pilotaży instrumentów inno_LAB Pilotaż „Granty na dizajn” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt zrealizowało biuro strategiczno-projektowe CODE design.
 
 
materiały nadesłane
 

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie