Podkarpacie24.pl
Sobota, 14 Grudnia 2019

Logowanie

Nowe firmy

SANOK: Opłata od posiadania psa zostanie zniesiona? Jest wniosek

  »  Aktualności /  SANOK: Opłata od posiadania psa zostanie zniesiona? Jest wniosek

Galeria zdjęć Niedziela, 11 Sierpnia 2019

SANOK: Opłata od posiadania psa zostanie zniesiona? Jest wniosek

SANOK / PODKARPACIE. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka, wiceprzewodnicząca rady Zofia Kordela-Borczyk, złożyła interpelację, w której sugeruje zniesienia opłaty od posiadania psów, ewentualnie wprowadzenie takich regulacji, aby wszyscy właściciele czworonogów ją uiszczali.

Uchwała, która obowiązuje w Sanoku, określa stawkę od posiadania psów w wysokości 60 zł rocznie od jednego psa posiadanego przez osobę fizyczną. Opłata za dany rok podatkowy płatna jest z góry bez wezwania w terminie do dnia 31 marca każdego roku podatkowego lub w ciągu jednego miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego.

- Choć opłata od posiadania psów powinna być uiszczona terminowo, część właścicieli po prostu o niej zapomina. Bywa też, że upominani są Ci, którzy po wyrejestrowaniu psa, otrzymują zawiadomienia na temat braku opłaty. Spowodowane to jest, luką w informacji i ewidencji właścicieli psów, nieprzejrzystością zasad, problemami z pobieraniem i w konsekwencji brakiem opłat. Skłoniło to liczne gminy, do porównania kosztów pobierania opłaty w stosunku do dochodów i w efekcie do całkowitej rezygnacji z jej egzekwowania - argumentuje Zofia Kordela-Borczyk

Wnioskodawczyni, wskazuje na dwie grupy zobowiązanych do uiszczania opłaty od posiadania psa. Pierwsza to posiadacze psów pochodzących z adopcji. Druga to właściciele nieruchomości położonych w sąsiedztwie lasów i nieużytków (sytuacja często spotykana na terenie miasta Sanoka), którym psy służą głównie do ochrony mienia i dobytku.

- Proszę o podjęcie działań zmierzających do likwidacji opłaty od posiadania psa, lub wprowadzenie takich regulacji, aby egzekwować ją od wszystkich zobowiązanych - apeluje wiceprzewodnicząca rady.

W budżecie miasta na 2019 rok, dochody z tytułu opłaty od posiadania psa, zakładają wpływy w wysokości  5 tys. 220 zł.

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie