Podkarpacie24.pl
Czwartek, 05 Grudnia 2019

Logowanie

Nowe firmy

Z jakimi formalnościami wiąże się wypożyczenie samochodu w Rzeszowie?

  »  Aktualności /  Z jakimi formalnościami wiąże się wypożyczenie samochodu w Rzeszowie?

Galeria zdjęć Poniedziałek, 03 Czerwca 2019

Z jakimi formalnościami wiąże się wypożyczenie samochodu w Rzeszowie?

Wynajem samochodu jest wygodną alternatywą podróżowania po Rzeszowie, zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm. Coraz chętniej decydujemy się na wypożyczanie samochodów, więc rynek wypożyczalni stale rośnie, a oferty kuszą szeregiem korzyści. Od blisko dekady liczba zainteresowanych rośnie w tempie 5–10% rocznie. Która wypożyczalnia zasługuje na Twoje zaufanie i z jakimi formalnościami musisz liczyć się, aby skorzystać z usług wypożyczalni? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Wybór wypożyczalni powinien być uwarunkowanymi rzeczywistymi potrzebami wynajmującego. Warto przygotować kryteria wyboru, które pozwolą na dokonanie najlepszego wyboru. Istotny jest okres, na jaki zamierzasz wypożyczyć auto: najem długoterminowy to opcja dedykowana firmom i instytucjom. Poznaj 5 pomysłów na obniżenie kosztów przedsiębiorstwa za sprawą wynajmu samochodów. Po wyborze wypożyczalni musisz podpisać umowę dotyczącą wynajmu samochodu.

Umowa najmu samochodu - przeczytaj dokładnie warunki wynajmu

Warunki wypożyczenia w każdej wypożyczalni mogą stanowczo różnić się od siebie, a ich znajomość jest konieczna, ponieważ może uchronić wynajmującego od konsekwencji nieprzewidzianej sytuacji, takiej jak stłuczka lub usterka wynajmowanego samochodu.

Każda wypożyczalnia posiada własne warunki najmu, według których funkcjonuje, dlatego porównując oferty, warto zwrócić uwagę na kluczowe elementy dotyczące, np. konieczności posiadania karty kredytowej. Niektóre wypożyczalnie wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i nie pobierają kaucji przy umowie wynajmu, a niektóre wymagają posiadania karty kredytowej, dokumentu potwierdzającego posiadanie konta bankowego lub innego, wskazującego na stały dochód.

Wypożyczenie samochodu - wymagane dokumenty

Posiadanie prawa jazdy i ważnego dowodu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) to w dużej mierze, wręcz oczywiste wymogi, bez których wypożyczenie auta nie będzie możliwe. Ponadto kierowca powinien mieć ukończony wymagany wiek. W wypożyczalniach przedstawia się to różnie: od 19 do 25 lat.

W wielu wypożyczalniach można spotkać́ się̨ z ograniczeniem wynikającym z długości doświadczenia za kierownicą. Najczęściej wynajmujący powinien mieć aktualne prawo jazdy minimum jeden rok. Przygotuj się, że przy podpisywaniu umowy pracownik wypożyczalni będzie chciał skserować dokumenty.

Dla przykładu wynajem samochodu dostawczego wiąże się z przedstawieniem uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu. Jeżeli auto ma być prowadzone przez inną osobę, spełnić określone warunki.

Wypożyczalnia samochodów z dobrymi opiniami klientów

Wypożyczenie samochodu w Rzeszowie jest łatwe. Warto zwrócić uwagę na wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie i zapoznać się z jej ofertą. Flotę wypożyczalni stanowią samochody wielu marek i jest to jedna z niewielu wypożyczalni, która nie pobiera kaucji za wynajem samochodu i dokonuje podstawień pod wszystkie lotniska w Polsce. Wystarczą cztery kroki, aby łatwo i bezpiecznie dokonać rezerwacji online wybranego modelu samochodu.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie