Podkarpacie24.pl
Środa, 16 Pażdziernika 2019

Logowanie

Nowe firmy

OC na Podkarpaciu najtańsze w skali kraju

  »  Aktualności /  OC na Podkarpaciu najtańsze w skali kraju

Galeria zdjęć Czwartek, 28 Marca 2019

OC na Podkarpaciu najtańsze w skali kraju

Nie jest tajemnicą, że cena OC zależy od wielu czynników, spośród których jednym z najważniejszych jest miejsce zameldowania. To, gdzie mieszkasz, w dużym stopniu wpływa na wysokość Twojej składki ubezpieczeniowej. Jak się okazuje, kierowcy z Podkarpacia są wyjątkowymi szczęściarzami pod tym względem.

Ile kosztuje OC na Podkarpaciu

Jak pokazują wszelkiego rodzaju wyliczenia i statystyki, Podkarpacie jest regionem, w którym OC dla kierowców kosztuje najmniej w skali całego kraju. W żadnym innym województwie nie jest tak tanio pod tym względem. Żeby się o tym przekonać, wystarczy w kalkulatorze OC skalkulować składkę dla kierowcy z Podkarpacia, a następnie wykonać ponownie kalkulację dla tej samej osoby i identycznego auta, z tym że zmieniając miejsce zamieszkania na inne, spoza województwa podkarpackie. Wnioski mogą być naprawdę zaskakujące.

Najprostszy przykład to porównanie ceny OC w miastach wojewódzkich. Weźmy zatem na tapetę Rzeszów i – przykładowo – Bydgoszcz. Obie miejscowości są dużymi miastami i zarazem stolicami swoich województw. Szybka kalkulacja składki pozwala stwierdzić, że ten sam kierowca, który za OC w Rzeszowie zapłaciłby zaledwie 650 zł, w Bydgoszczy za tę samą polisę o identycznym zakresie ochrony ubezpieczeniowej musiałby wyłożyć ponad 950 zł. To naprawdę duża różnica, bo w ujęciu procentowym wynosi prawie 32%, a w liczbach bezwzględnych aż 300 zł. Podobna zależność występuje w przypadku porównaniu cen OC w mniejszych miejscowościach z obu województw – podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego.

W nie tylko w porównaniu z Bydgoszczą, ale również w zestawieniu z każdym innym miastem wojewódzkim Rzeszów wypada najlepiej, jeśli chodzi o przeciętną wysokość składki ubezpieczeniowej dla kierowców. Ze stolicą Podkarpacia pod tym względem mogą się równać jedynie Kielce, gdzie OC kosztuje średnio 680 zł. Nieco drożej jest w Opolu, bo tam statystyczny Kowalski płaci za ubezpieczenie nieco ponad 700 zł. Tymczasem kierowcy z Wrocławia za tę samą polisę muszą wyłożyć 1010 zł, z Gdańska 960 zł, a z Warszawy 950 zł.

Dlaczego na Podkarpaciu jest najtaniej

No właśnie – co sprawia, że kierowcy z południowo-wschodniej Polski mogą cieszyć się tak niskimi składkami ubezpieczeniowymi? Czy wynikają one z jakieś bliżej nieokreślonej sympatii towarzystw ubezpieczeniowych do kierowców z tego regionu? Oczywiście, że nie – niskie składka na Podkarpaciu mają inne, znacznie bardziej logiczne uzasadnienie. Wszystko rozbija się bowiem o ryzyko ubezpieczeniowej, z jakim wiąże się udzielenie polisy OC kierowcy – im ono mniejsze, tym tańsza polisa. Tymczasem na Podkarpaciu jest ono najniższe w skali całego kraju.

Co sprawia, że kierowcy z Podkarpacia są statystycznie mniej ryzykowni dla towarzystw ubezpieczeniowych niż kierowcy z innych regionów i województw? Wynika to z prostej statystyki, która wyraźnie pokazuje, że na prawdopodobieństwo stłuczki, wypadku czy kolizji jest na Podkarpaciu najniższe w skali kraju. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, począwszy od liczby mieszkańców, poprzez stan dróg, skończywszy na liczbie ukradzionych aut.

Mimo że statystycznie OC na Podkarpaciu jest najtańsze, to oczywiście nie znaczy, że każdy kierowca z tego regionu płaci niewiele za obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej. Nie posiadając historii ubezpieczeniowej lub będąc młodym kierowcą, nie ma co liczyć na niskie składki, nawet jeśli mieszka się na Podkarpaciu. W takiej sytuacji warto znaleźć tanie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl i niepotrzebnie nie przepłacać za drogą polisę.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

  • Taniej
    Mi wyszło taniej w aplikacji Kupdirect z Google Play - skanujesz tylko kod z dowodu i bez wpisywania danych w 5 sek masz porównanie składek a 40 sek polisę na mailu Autor:  Michalkd  2019-03-29 07:54:19  IP: 94.254.154.68
 
 
...   [ 1 ]   ...
Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie