Podkarpacie24.pl
Wtorek, 16 Lipca 2019
ZS2 Zamek Lesko

Logowanie

Nowe firmy

Szkodniki kwiatów doniczkowych

  »  Aktualności /  Szkodniki kwiatów doniczkowych

Galeria zdjęć Poniedziałek, 15 Pażdziernika 2018

Szkodniki kwiatów doniczkowych

Problem szkodników w znacznie mniejszym stopniu dotyczy roślin doniczkowych hodowanych w domu, niż tych, które uprawiamy na zewnątrz, ale kiedy się pojawią, należy zareagować jak najszybciej, aby nie dopuścić do obumarcia rośliny. Objawy ataku szkodników

Objawy ataku szkodników

Do szkodników, które najczęściej atakują nasze domowe rośliny doniczkowe, zaliczamy: mszyce, tarczniki, miseczniki, przędziorki i wciorniastki i ziemiórki. Na temat ziemiórek więcej informacji znajdziesz tutaj. Różnią się one od siebie pod wieloma względami, jednak wszystkie z nich odżywiają się sokiem roślin, osłabiając je, a z czasem doprowadzając do ich obumarcia. Szczególnie w sezonie grzewczym, sprzyjającym ich rozwojowi, warto szczególnie obserwować nasze rośliny, aby w razie wykrycia obecności tych niepożądanych gości, zareagować jak najwcześniej. Jeśli zauważymy, że nasza roślina marnieje i traci liście, najpierw zastanówmy się, czy nie popełniamy żadnych błędów pielęgnacyjnych, które mogłyby być powodem takiego stanu rzeczy. Jeśli wykluczymy tę możliwość, obejrzyjmy dokładnie łodygi i liście, a szczególnie ich spodnią część, która często jest miejscem żerowania szkodników.

Jak walczyć ze szkodnikami roślin doniczkowych?

Możemy to robić na dwa sposoby: za pomocą środków chemicznych lub samodzielnie przygotowanymi preparatami. Produkty chemiczne działają szybciej, ale są toksyczne również dla ludzi i zwierząt, stosując je zatem w formie oprysku lepiej wynieść roślinę na zewnątrz. Oprócz oprysków dostępne są także produkty doglebowe w formie pałeczek lub preparatów do podlewania. Najlepiej działają środki, które przenikają do tkanek rośliny, a następnie są pobierane przez szkodniki z jej sokiem. Tego typu preparaty są bardzo skuteczne i nie szkodzą roślinom. Walkę ze szkodnikami domowymi sposobami najlepiej zacząć od dokładnego oczyszczenia liści rośliny z nieproszonych gości. Możemy do tego użyć zwykłych wacików kosmetycznych lub chusteczek nasączonych wodą z szarym mydłem. Jeśli roślina ma zbyt małe liście, aby ją ręcznie wyczyścić, możemy ją opryskać roztworem wody i szarego mydła lub wywarem z tytoniu. Skuteczne są także wyciągi z czosnku i cebuli. Pamiętajmy przy tym, aby uważać na ściany i meble. Po zwalczeniu szkodników pamiętajmy, aby zapewnić roślinie optymalne warunki, szczególnie jeśli chodzi o podlewanie i wilgotność powietrza.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie