Podkarpacie24.pl
Piątek, 22 Marca 2019

Logowanie

Nowe firmy

Poradnik: w ten sposób otrzymasz lepsze oświetlenie w swojej sypialni

  »  Aktualności /  Poradnik: w ten sposób otrzymasz lepsze oświetlenie w swojej sypialni

Galeria zdjęć Środa, 21 Marca 2018

Poradnik: w ten sposób otrzymasz lepsze oświetlenie w swojej sypialni

Sypialnia to jedno z najtrudniejszych pokojów pod względem wyboru odpowiedniego oświetlenia. Światło powinno być zarówno przyjemne, tworzące odpowiednią atmosferę i zarazem bardziej skoncentrowane do czytania czy ubierania się.

Poniżej znajdziesz 5 kreatywnych porad, jak możesz zoptymalizować oświetlenie w twojej sypialni.

1. Wybierz oświetlenie różnego rodzaju


W większości sypialni potrzebne są 3 źródła światła, które dają możliwie najlepsze oświetlenie tego pokoju. Należy przede wszystkim znaleźć dobrze oświetlającą lampę sufitową z wytłumionym światłem, a nie ostrym, oślepiającym. Takie światło powinno być wystarczające, aby np. pościelić łóżko czy posprzątać sypialnię. Następnie mocniejsze światło powinno być zainstalowane blisko szafy, najlepiej wybierz żarówkę imitującą światło naturalne. Wtedy rozbudzisz się momentalnie i zobaczysz swoje ubrania w odpowiednich kolorach. Ostatnim rodzajem światła, które powinno się znaleźć w twojej sypialni jest bardziej skoncentrowane, do czytania, najlepiej umieszczone blisko łóżka. Jeśli lubisz czytać w łóżku, umiesz lampkę do czytania po swojej stronie, a nie będziesz przeszkadzać swojemu partnerowi czy partnerce tak jak lampą sufitową.

Podsumowując, aby uzyskać optymalne światło w sypialni należy wybrać:
1) Lampę sufitową
2) Światło w/obok szafy  
3) Skoncentrowane światło (lampkę do czytania).

Szczególnie w przypadku światła do szafy warto znaleźć żarówkę z naturalnym światłem, które nie jest tanim rozwiązaniem, ale świetnym sposobem, aby łatwiej się rozbudzić i uniknąć depresji sezonowej. Jeśli potrzebujesz takiej pomocy, a nie masz wystarczająco finansów, sprawdź porównywarkę Matchbanker i wybierz korzystną opcję dla siebie.

2. Znajdź odpowiednią lampkę do czytania

Kiedy wybierasz lampkę do czytania w sypialni, a szczególnie jeśli jesteś fanem czytania w łóżku, musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze ostrość światła lampki. Światło musi być odpowiednio ostre i skoncentrowane, aby nie męczyło oczu podczas czytania. Kolejny czynnik jest szczególnie ważny dla ciebie jeśli mieszkasz razem z partnerem/partnerką. Jeśli nie chcesz przeszkadzać jemu czy jej, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie małego źródła oświetlenia z ciepłym i nierażącym światłem. Optymalna lampka do czytania zawiera małą żarówkę ledową, oferującą skoncentrowane i zarazem ciepłe światło. Stosowne będzie umieszczenie dwóch lampek po obu stronach łóżkach, aby każdy z partnerów mógł czytać, nie przeszkadzając sobie.

3. Oświetl szafę czy lustro punktowo

Zarówno wokół szafy jak i lustra, dobrym pomysłem jest wybranie światła, które daje czyste światło i odpowiednio naświetli kolory twoich ubrań. To ułatwi ci dopasowanie ubrań, malowanie się czy czesanie.  Dlatego warto umieścić żarówki czy lampki w kilku miejscach, które i oświetlą twoje ubrania oraz twoją twarz przed lustrem. Jeśli nie masz pewności, gdzie powinno znajdować się naświetlenie, zapytaj o poradę w sklepie.  

4. Rozważ regulator światła

Jeśli chcesz stworzyć konkretną atmosferę w sypialni, możesz ją osiągnąć dzięki regulatorom światła i dopasowywać je do tego, jaką masz potrzebę w danej chwili. Szczególnie lampa sufitowa czy światła punktowe wokół szafy tworzą atmosferę całej sypialni, więc regulator światła zainstalowany w jednym czy kilku z nich to dobry pomysł. Wtedy rano możesz włączyć ostrzejsze światło, a wieczorem słabiej nasycone.  

5. Zdalnie sterowanie światłem - włącznik na pilota

To bardzo wygodny i łatwy sposób na kontrolowanie światła. Na pewno nie raz zdarzyło ci się, że nie chciało ci się wstawać z łóżka, by zapalić bądź zgasić światło. Włącznik na pilota, to niedrogie rozwiązanie, które ułatwi ci wstawanie z łóżka, szczególnie podczas ciemnych poranków. 

artykuł sponsorowany

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie