Podkarpacie24.pl
Piątek, 15 Lutego 2019

Logowanie

Nowe firmy

Ubezpieczenie narciarskie lub na snowboard - ile kosztuje?

  »  Aktualności /  Ubezpieczenie narciarskie lub na snowboard - ile kosztuje?

Galeria zdjęć Piątek, 09 Lutego 2018

Ubezpieczenie narciarskie lub na snowboard - ile kosztuje?

Chociaż inauguracja sezonu narciarskiego miała początek jeszcze w grudniu, to na razie warunki pogodowe w kraju nie rozpieszczają osób jeżdżących na nartach czy snowboardzie. Dlatego coraz częściej szukają oni ośrodków posiadających dobrą infrastrukturę za granicą. Zwłaszcza, że na weekendowy wypad nie trzeba jechać od razu w Alpy.

Dla mieszkańców Podkarpacia tańszą i równie interesującą alternatywę stanowią ośrodki zlokalizowane na Ukrainie i Słowacji, które bezpośrednio graniczą z województwem, a także w nieco dalej położonych Czechach. Niektóre z nich standardem infrastruktury i tras nie ustępują tym alpejskim.

Jednak wybierając się na narty za granicę koniecznie trzeba pamiętać o wcześniejszym zakupie ubezpieczenia turystycznego. Chociaż Czechy i Słowacja są członkami Unii Europejskiej i obowiązuje u nich Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), to i tak w ramach karty refundowane są jedynie podstawowe świadczenia w placówkach mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poza tym u obu naszych południowych sąsiadów, w odróżnieniu od Polski, koszty akcji ratowniczej w górach czy transportu śmigłowcem do kraju pokrywa poszkodowany z własnej kieszeni, jeśli wcześniej nie wykupił polisy. Z kolei Ukraina nie jest członkiem Wspólnoty.


Gdzie na narty i snowboard na Ukrainie?

Najbardziej znanym ośrodkiem na Ukrainie jest Bukowel, który znajduje się około 250 kilometrów od granicy z Polską. Kurort posiada ponad 53 kilometry tras o zróżnicowanym poziomie trudności, które mają od 300 do 2350 metrów długości. Jednocześnie na tamtejszych stokach może przebywać nawet 15 tys. narciarzy.

Najtańsza polisa na narty lub snowboard w przypadku wyjazdu na Ukrainę zaczyna się już od 4 zł za dzień dla jednej osoby. W skład pakietu wchodzi m. in. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) czy OC sportowe.

Jeżeli narciarz byłby zainteresowany rozszerzeniem pakietu ubezpieczenia na narty z wakacyjnapolisa.pl, w dowolnym momencie może porównać ceny innych polis oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.


Gdzie na narty lub snowboard do Czech lub na Słowację?

W również graniczącej z Podkarpaciem Słowacją, najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim jest Jasna znajdująca się w Niskich Tatrach. Nasi południowi sąsiedzi w ostatnich latach w rozbudowę infrastruktury ośrodka zainwestowali imponującą kwotę ponad 150 mln euro. Dzięki temu do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano 45 kilometrów tras zjazdowych oraz 31 wyciągów.

Nieco mniej znanym słowackim ośrodkiem jest Tatrzańska Łomnica położona w Tatrach Wysokich. Kurort oferuje nie tylko 12 kilometrów tras obsługiwanych przez dwie kolejki kabinowe, lecz także świetną bazę noclegową oraz gastronomiczną.

Szczególnie lubianym przez Polaków ośrodkiem w Czechach jest Szpindlerowy Młyn, który zapewnia narciarzom i snowboardzistom ogromną swobodę na trasach. Często pada tutaj śnieg, a dodatkowo o dobre warunki na stoku dba gęsta siec armatek. W efekcie przez pięć miesięcy w roku nieprzerwanie trwa tu sezon narciarski, a poruszanie się po trasach ułatwia sieć 20 wyciągów.


Narty lub snowboard w Czechach i na Słowacji – jaki koszt ubezpieczenia?

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w wakacyjnapolisa.pl do Czech lub na Słowację? Podobnie jak w przypadku Ukrainy, najtańsza polisa dla jednej osoby kosztuje już od 4 zł na dzień. Jednak w przypadku wyjazdu na narty lub snowboard do któregoś z naszych południowych sąsiadów, warto rozszerzyć pakiet o koszty ratownictwa oraz transportu medycznego na kwotę co najmniej 10 tys. euro.

Tyle bowiem zazwyczaj wynosi koszt akcji ratunkowej w górach w krajach należących do Unii Europejskiej. W Polsce pomoc ratowników górskich jest bezpłatna, jednak u pozostałych członków Wspólnoty płaci za nią poszkodowany, jeżeli wcześniej nie zadbał o posiadanie odpowiedniej polisy narciarskiej.

Artykuł sponsorowany

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie