Podkarpacie24.pl
Niedziela, 19 Sierpnia 2018

Logowanie

Nowe firmy

Bezpłatnie, po angielsku o fenomenie Europy Środkowo-Wschodniej na UJ

  »  Aktualności /  Bezpłatnie, po angielsku o fenomenie Europy Środkowo-Wschodniej na UJ

Galeria zdjęć Czwartek, 07 Września 2017

Bezpłatnie, po angielsku o fenomenie Europy Środkowo-Wschodniej na UJ

KRAKÓW / PODKARPACIE. Studies in Central and Eastern Europe: Histories, Cultures and Societies to nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w obrębie Wydziału Historycznego. W ramach trzyletniej edukacji, adepci studiów licencjackich będą mieli okazję poznać historię, kulturę i antropologię państw środkowoeuropejskich, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich 200 lat. Pozwoli im to na lepsze i bardziej pogłębione zrozumienie fenomenu regionu coraz silniej współpracującego na płaszczyźnie gospodarczej, a mentalnie zbliżonego do siebie.

gazety

Tworząc program położono nacisk nie tylko na zajęcia teoretyczne, ale także praktyczną wiedzę i umiejętności, takie jak: zdobycie warsztatu pisarskiego, tworzenie prezentacji, umiejętności miękkie, podstawowa znajomość lokalnych języków, czy perfekcyjne posługiwanie się językiem angielskim, który można doskonalić każdego dnia, posługując się nim podczas zajęć. Ważnym elementem studiów będzie także szeroka oferta praktyk, w instytucjach publicznych i prywatnych firmach. Wśród możliwych miejsc zatrudnienia znajdą się choćby instytucje kulturalne, wydawnictwa, mass media, administracja publiczna, firmy prywatne działające na obszarze Europy środkowo-wschodniej.

Kadrę stanowią polscy i zagraniczni uczeni – specjaliści z różnych dziedzin, poruszający w toku studiów takie zagadnienia jak m.in.: migracje, nacjonalizm, etnografia, studia regionalne, historia dyplomacji, demografia, muzealnictwo, historia środowiskowa. Absolwenci – dodatkowo specjalizujący się albo w ścieżce historycznej, albo antropologicznej – mają być fachowcami w specyfice makroregionu, rozumiejącymi najważniejsze zjawiska charakterystyczne dla tej części świata na tle porównawczym.

Dołącz do studentów z Europy, Azji i Afryki i stań się częścią bezpłatnych studiów anglojęzycznych w samym centrum Krakowa!

Zostały ostatnie wolne miejsca!

Koniec rekrutacji – 13 września 2017.

www.ceestudies.historyczny.uj.edu.pl
kontakt: ceestudies@uj.edu.pl

Wystarczy się tylko zarejestrować:
http://www.ceestudies.historyczny.uj.edu.pl/application-step-by-step

registration system

Artykuł sponsorowany

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie