Podkarpacie24.pl
Czwartek, 21 Czerwca 2018

Logowanie

Nowe firmy

ZAGÓRZ: Owocne partnerstwo ze Słowakami

  »  Aktualności /  ZAGÓRZ: Owocne partnerstwo ze Słowakami

Galeria zdjęć Wtorek, 21 Marca 2017

ZAGÓRZ: Owocne partnerstwo ze Słowakami

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 Gmina Zagórz zrealizuje wspólnie ze słowackimi partnerami dwa mikroprojekty o łącznej wartości ponad 172 tys. euro służące promocji bogatych walorów kulturowych i przyrodniczych regionu polsko – słowackiego pogranicza. Efektami działań projektowych będą m.in. nowoczesne narzędzia do promocji atrakcji turystycznych zlokalizowanych na terenach partnerskich samorządów.

Pierwszy z anonsowanych tu projektów nosi tytuł „Polsko-słowackie podróże w czasie” i będzie realizowany wspólnie z Miastem Medzilaborce. Uzyskał on dofinansowanie z EFRR w kwocie 66 075,60 EUR. Za te środki finansowe zrealizowany zostanie film w formie animacji wykorzystującej technologię 3D, przedstawiający rozwój dziejów Zagórza, ze szczególnym uwzględnieniem wątków wspólnych dla polsko-słowackiego, karpackiego pogranicza. Po stronie słowackiej zostanie zorganizowana rekonstrukcja historyczna działań wojennych z okresu I wojny światowej. Działania po obu stronach granicy mają służyć wyeksponowaniu i wypromowaniu obszarów karpackiego pogranicza Polski i Słowacji wśród mieszkańców i turystów czyniąc je bardziej atrakcyjnym.

„Svidník-Zagórz v aplikácií“ to tytuł drugiego projektu realizowanego przez oba miasta wspólnie z partnerem wiodącym – Dukla Destination n.o. Zakres projektu obejmuje m.in. przygotowanie innowacyjnego produktu turystycznego o charakterze transgranicznym, jakim jest aplikacja mobilna. Ten nowoczesny produkt turystyczny będąc nośnikiem informacji o poszczególnych atrakcjach, ma jednocześnie promować rozwój form turystyki inspirowanej różnorodnym i bogatym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu Karpat. Dodatkowymi produktami projektu będą także przewodnik turystyczny z mapą w formie drukowanej w trzech wersjach językowych (polska, słowacka, angielska). W ramach projektu zostaną także wybite okolicznościowe monety przedstawiające główne zabytki zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej. W wypadku tego projektu kwota dofinansowania z EFRR wynosi: 80 409,40 EUR. Dodatkowe 4 729,96 EUR to środki pochodzące z budżetu państwa. Partnerzy projektu wniosą do niego wkład własny w wysokości 9459,94 EUR, co w sumie daje łączny budżet w wysokości 94599,30 EUR. Okres realizacji pierwszego projektu kończy się w maju 2018 r a drugiego we wrześniu 2017.

UMiG Zagórz

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie