Podkarpacie24.pl
Wtorek, 22 Maja 2018

Logowanie

Nowe firmy

GMINA SANOK: Flagi Narodowe dla Niebieszczan (ZDJĘCIA)

  »  Aktualności /  GMINA SANOK: Flagi Narodowe dla Niebieszczan (ZDJĘCIA)

Galeria zdjęć Wtorek, 21 Marca 2017

GMINA SANOK: Flagi Narodowe dla Niebieszczan (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Sołectwo Niebieszczany otrzymało 50 Flag Narodowych. Przekazał je poseł Piotr Uruski wójtowi gminy Sanok Annie Hałas.

20 marca 2017 r. w Urzędzie Gminy Sanok odbyło się uroczyste przekazanie 50-ciu flag narodowych przez Piotra Uruskiego, posła na Sejm RP, na ręce Anny Hałas wójta gminy Sanok. W spotkaniu udział wziął Paweł Wdowiak sekretarz gminy Sanok oraz przedstawiciele miejscowości Niebieszczany - Marian Czubek, sołtys Niebieszczan, Grzegorz Klecha, prezes OSP Niebieszczany , członkowie rady sołeckiej Zbigniew Izdebski, Tadeusz Osękowski oraz Danuta Sieczkowska, dyrektor Gimnazjum w Niebieszczanach i Marian Proćko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach.

Ten wyjątkowy dar był konsekwencją zobowiązania, jakiego podjął się Pan Poseł Uruski, na prośbę mieszkańców, podczas zebrania wiejskiego w Niebieszczanach w dniu 5 marca br.

- W imieniu swoim i mieszkańców Niebieszczan bardzo dziękuję Piotrowi Uruskiemu, posłowi na Sejm RP, za tak szybką reakcję na tę wyjątkową prośbę. Flagi ubogacą obchody nie tylko „Święta Flagi RP” , ale także pozostałych świąt narodowych i będą symbolem przywiązania do tradycji patriotycznych – mówi Anna Hałas wójt gminy Sanok.

Przypomnijmy, że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto obchodzone od 2004 r., wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono też dla upamiętnienia dnia 2 maja 1945 roku, kiedy to podczas zaciętych walk o Berlin polscy żołnierze zawiesili biało-czerwony sztandar na szczycie 60-metrowej kolumny Siegessäule.

UG Sanok

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie