Podkarpacie24.pl
Środa, 23 Maja 2018

Logowanie

Nowe firmy

Turniej wiedzy pożarniczej w Porażu

  »  Aktualności /  Turniej wiedzy pożarniczej w Porażu

Galeria zdjęć Poniedziałek, 27 Lutego 2017

Turniej wiedzy pożarniczej w Porażu

23 lutego 2017 r. w Domu Strażaka w Porażu odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięło udział 20 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Zagórz.

Młodzi adepci pożarnictwa na początek zmierzyli się z pisemnym testem. Ich zadaniem było zakreślenie w ustalonym czasie poprawnych odpowiedzi. Najlepsze „piątki” w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskały awans do rundy finałowej.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju (fot. arch SP Poraż)

W finałowej części turnieju zawodnicy udzielali ustnych odpowiedzi na trzy pytania z wylosowanych przez siebie zestawów. Po niezwykle wyrównanej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji ostateczna klasyfikacja w kategorii uczniów szkół podstawowych ułożyła się następująco: Kacper Fal (SP Zagórz), Natalia Oleksów  (SP Czaszyn), Paweł Kula (SP Łukowe).

Wśród gimnazjalistów triumfował Kamil Krajnik (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej) wyprzedzając Daniela Furdaka (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej) oraz Michała Nesytto (Gimnazjum w Zagórzu).

Zajęcie trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych daje przepustkę do wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych. Zwycięzcy gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pozostałych uczestników pożarniczej rywalizacji zostali uhonorowani dyplomami i upominkami. W ceremonii ich wręczania wzięli udział m.in.: burmistrz Zagórza Ernest Nowak i radny Rady Miejskiej Krzysztof Bryndza oraz członkowie komisji egzaminacyjnej w osobach: st. kpt. mgr inż. Roberta Wojciechowskiego - z-cy naczelnika wydziału Wydział Operacyjno-Rozpoznawczego PSP w Sanoku, Bogusława Mołczana – komendanta gminnego ZOSP RP w Zagórzu oraz Andrzeja Siwca – przedstawiciela UMiG w Zagórzu.

materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie