Podkarpacie24.pl
Poniedziałek, 22 Lipca 2019
ZS2 Zamek Lesko GOLBALUX

Logowanie

Nowe firmy

Kazimierz Wolański zastąpi Grażynę Borek w Radzie Powiatu w Sanoku

  »  Aktualności /  Kazimierz Wolański zastąpi Grażynę Borek w Radzie Powiatu w Sanoku

Galeria zdjęć Środa, 10 Grudnia 2014

Kazimierz Wolański zastąpi Grażynę Borek w Radzie Powiatu w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Kazimierz Wolański, sekretarz Urzędu Gminy w Besku obejmie mandat radnego Rady Powiatu w Sanoku po tym, jak rezygnację złoży Grażyna Borek, przygotowywana do funkcji wicewojewody podkarpackiego. Kazimierz Wolański startował z listy PSL w okręgu nr 1 i uzyskał 357 głosów.

Bardzo blisko objęcia stanowiska wicewojewody podkarpackiego jest Grażyna Borek, szefowa struktur powiatowych PSL w Sanoku, wybrana w listopadzie na radną Rady Powiatu w Sanoku. Stosowny dokument czeka na podpis premier Ewy Kopacz. Jeśli Borek przeniesie się do Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, jej miejsce w radzie zajmie Kazimierz Wolański.

W wyborach samorządowych, kandydat Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, startował w okręgu nr 1 (Besko, Bukowsko, Komańcza Zarszyn) i uzyskał 327 głosów, co dało mu trzecie miejsce na liście za Janem Jaślarem i właśnie Grażyną Borek i piąte w całym okręgu.

Kazimierz Wolański ma 44 lata, jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Pochodzi z Jaćmierza, mieszka w Odrzechowej. Posiada wyższe wykształcenie rolnicze. Od ośmiu lat jest sekretarzem gminy Besko. Wcześniej, przez kilkanaście lat pracował w Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

- Nie otrzymałem żadnej oficjalnej informacji na temat objęcia przeze mnie mandatu radnego. Uważam, że dopiero, kiedy sytuacja pani Grażyny Borek wyjaśni się w 100%, będę mógł rozmawiać o zmianach w Radzie Powiatu. Na razie nie ekscytuje się specjalnie całą sytuacją - mówi Kazimierz Wolański.

Pracownik Urzędu Gminy w Besku, zapytany o priorytety związane z pracą radnego, ukształtowane jeszcze przed wyborami odpowiada:

- Najważniejszymi dla mnie obszarami będą: modernizacja i rozbudowa sieci powiatowych dróg, rozwój sanockiego szpitala oraz podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Istotne są również problemy związane z właściwym funkcjonowaniem sanockiego szkolnictwa na poziomie ponadpodstawowym. Warto również intensywnie poszukiwać nowych rozwiązań, które będą wpływać na rozwój rynku pracy na terenie naszego powiatu.

Jak przewiduje Wolański, jego ewentualna praca w Radzie Powiatu w dużej mierze będzie uzależniona od tego, do jakiej komisji zostanie przydzielona Grażyna Borek. Decyzje w tym zakresie zostaną podjęte na najbliższej sesji, którą zaplanowano na piątek (12.12) na godzinę 15:30.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Grażyna Borek wicewojewodą podkarpackim. Czeka tylko na podpis premiera

foto: archiwum prywatne

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie