Logowanie

Nowe firmy

Mistrzostwo Polski dla Waldemara Wiszyńskiego!

»  Aktualności /  Mistrzostwo Polski dla Waldemara Wiszyńskiego!

SIERADZ. Podczas XXXVI Mistrzostw Polski Seniorów w karate (25 – 26 kwietnia 2009) w Sieradzu, trzeci w seniorskiej karierze, złoty medal MP zdobył Waldemar Wiszyński. Popularny „Wiera”, zawodnik Sanockiego Klubu Karate zwyciężył w kategorii do 80 kilogramów.

Dla Waldemara Wiszyńskiego, wywalczony tytuł jest po części uwieńczeniem 20-letniej kariery karateki. Z 40 medali, jakie zdobył podczas swoich startów, 20 jest z najcenniejszego kruszcu. W sumie wziął udział w 57. turniejach, podczas których walczył 178 razy, w tym 68 walk zakończył przed czasem (przez ippon).

„Każdy sukces smakuje inaczej...”
- Nie sposób ukryć, ze jako 36-letni sportowiec jestem na schyłku swojej kariery. Dlatego też zdobyty medal naprawdę bardzo mnie ucieszył. Nie można porównywać kolejno zdobytych medali do siebie gdyż każdy sukces smakuje inaczej. Wywalczone Mistrzostwo Polski dedykuję Mateuszkowi, mojemu synowi – skomentował swój sukces, sanocki karateka.

Wywalczony złoty medal, Waldemar Wiszyński zadedykował swojemu synowi Mateuszkowi.

Wszystko ułożyło się według planu
Podczas pierwszego dnia zmagań, zawodnik SKK rozegrał dwie walki, w których pewnie zwyciężył 5:0.
-  Przebieg zawodów ułożył się po mojej myśli. Głównym założeniem na pierwszy dzień walk było ostrożnie walczyć by wygrać, ale nie nabawić się jakiejś kontuzji. Gdyż kolejny dzień był decydującym. (…) Musiałem jednak pamiętać, że na  Mistrzostwach Polski nie ma łatwych walk. Przyjeżdżają tu tylko ci którzy są dobrze przygotowani, którzy wiedzą czego chcą. Dlatego też  pierwsza jak i ostatnia walka są bardzo trudne– wyjaśnił Waldemar Wiszyński.

Drugi dzień zawodów to czas rywalizacji o medale MP.  W półfinale na „Wierę” czekał Marek Odzeniak, z którym to Sanoczanin miał rachunki do wyrównania. Wiszyński, przed kilkoma laty przegrał w półfinale Pucharu Polski z zawodnikiem z Warszawy. Udany rewanż stał się faktem, w dogrywce pojedynku, którą Waldemar wygrał przez ippon.
Z kolei w finale sam rywal pomógł Waldemarowi w zdobyciu tytułu. W czasie walki, Paweł Biszczak z Legnicy, wykonał atak na tył głowy Sanoczanina, co sędziowie mogli zinterpretować jednoznacznie. Dyskwalifikując rywala Waldka Wiszyńskiego.

Przed zawodnikiem zasłużony odpoczynek. Choć złoto jest uwieńczeniem 20-letniej kariery sportowej, nie myśli on jednak o jej zakończeniu.  Wręcz przeciwnie, już myśli o wyjeździe na XIII Mistrzostwa Ameryk, które w czerwcu odbędą się w Nowym Jorku.

Autor:   M.Pniewski

Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.

Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

• xxx
    Pamiętam te zawody i wiele innych:))) Waldku jesteś prawdziwym Mistrzem :)Pozdrawiam Autor:  dyra89  2012-07-26 14:47:51  IP: 46.148.155.6