Podkarpacie24.pl
Piątek, 15 Lutego 2019

Logowanie

Nowe firmy

HOKEJ: Miasto przekazuje 50 tys. zł na pierwszą drużynę (ZDJĘCIA)

  »  Aktualności /  HOKEJ: Miasto przekazuje 50 tys. zł na pierwszą drużynę (ZDJĘCIA)

Galeria zdjęć Piątek, 20 Lipca 2018

HOKEJ: Miasto przekazuje 50 tys. zł na pierwszą drużynę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 50 tys. zł wspomoże funkcjonowanie pierwszej drużyny Ciarko KH 58 Sanok w nadchodzącym sezonie II ligi słowackiej. Środki zostaną przekazane przez miasto z inicjatywy burmistrza przy jednogłośnym poparciu radnych.

Tomasz Sokołowski

Wprowadzenie zmian w budżecie i przekazanie 50 tys. zł dotacji to pokłosie wniosku sterników klubu Ciarko KH 58 złożonego na biurko burmistrza Sanoka.

- Dowiedzieliśmy się, że organizatorzy II ligi słowackiej podnieśli wpisowe dla naszej drużyny do 8 tys. euro. Istniało niebezpieczeństwo niezgłoszenia Sanoka do rozgrywek. Stąd podjąłem decyzję o zagospodarowaniu w budżecie środków dla pierwszej drużyny. Radni byli jednogłośni. Wszyscy głosowali za przyznaniem pomocy. Dziękuję im za to - mówi burmistrz Tadeusz Pióro zaznaczając jednocześnie, że trwają rozmowy z przedstawicielami klubu oraz z głównym sponsorem na temat funkcjonowania hokeja w Sanoku.


Na dzisiejszej sesji obecnych było 18 radnych. "Za" rękę podnieśli wszyscy. Foto: archiwum

- Wsparcie miasta jest dla nas bardzo ważne - mówi Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok. - W tym roku, niestety dla nas, zmieniły się zasady gry na Słowacji. Krótko mówiąc, jest trochę drożej. Musimy wykupić licencję, która daleko wykracza poza nasze możliwości. Dlatego zwróciliśmy się o wsparcie do magistratu. Cieszymy się z pozytywnej decyzji. Ma to dla nas ogromne znaczenie przed zbliżającym się sezonem.

- Chcemy kontynuować nasz plan. Chcemy, aby zespół seniorów był sanocki, opierał się na wychowankach. Mamy poczucie, że idziemy w dobrym kierunku. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia sponsorów, przede wszystkim firmy Ciarko i Urzędu Miasta w Sanoku, a także wielu innych. Dziękujemy - dodaje Hubert Paszkiewicz, wiceprezes Ciarko KH 58 Sanok.

Tymczasem do hokejowego środowiska w grodzie Grzegorza docierają pierwsze konkretne wiadomości dotyczące ewentualnej organizacji w Arenie międzynarodowego turnieju z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W najbliższych dniach w Sanoku mają pojawić się przedstawiciele PZHLu. Zapadną wtedy ostateczne decyzje co do organizacji w ogóle oraz do warunków współpracy w tym zakresie pomiędzy hokejową centralą, sanockim klubem i urzędem miasta. Na ten moment wiele wskazuje na to, że na naszym lodowisku, w dniach 9-11 listopada zagrają seniorskie reprezentacje: Polski, Austrii, Norwegii i Danii. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich sympatyków dyscypliny.

Warto zaznaczyć, że w przypadku pozytywnego zakończenia negocjacji, w Sanoku debiut na ławce trenerskiej biało-czerwonych zanotowałby Fin z polskimi korzeniami Tomek Valtonen. Przed turniejem miałoby się tutaj odbyć również zgrupowanie reprezentacji.

Foto: Tomasz Sowa, Red.

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie