Podkarpacie24.pl
Piątek, 25 Maja 2018

Logowanie

Nowe firmy

„Bombowy” żartowniś ustalony. Słono zapłaci za fałszywy alarm

  »  Aktualności /  „Bombowy” żartowniś ustalony. Słono zapłaci za fałszywy alarm

Galeria zdjęć Piątek, 03 Marca 2017

„Bombowy” żartowniś ustalony. Słono zapłaci za fałszywy alarm

Policjanci prowadzili sprawcę wywołania fałszywego alarmu w jednym z sanockich sklepów. W wyniku zgłoszenia ewakuowano klientów i personel placówki handlowej. W wyniku czynności policjanci ustalili, kto wywołał alarm. Został już sporządzony akt oskarżenia.


Policjanci pracowali nad sprawą wywołania fałszywego alarmu w sanockim sklepie. 22 listopada jedna z pracownic otrzymała sms-a  wysłanego za pośrednictwem bramki internetowej, że w placówce jest podłożony ładunek wybuchowy. W związku ze zgłoszeniem podjęto decyzję o ewakuacji sklepu. Na miejsce  wezwano służby ratunkowe oraz specjalną grupę rozpoznania minersko- pirotechnicznego.  W wyniku czynności wykonanych na miejscu policjanci ustalili, że wewnątrz budynku nie było żadnego ładunku wybuchowego. Kierownictwo placówki wówczas podjęło decyzję o otwarciu sklepu dla klientów.

12foto

Sanoccy policjanci prowadzili wiele czynności zmierzających do ustalenia sprawcy tego zdarzenia. W rezultacie działań policjanci ustalili numer IP komputera, z którego przesłano informację, a następnie kto jest jego właścicielem. Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do wywołania fałszywego alarmu, jednak nie tłumaczył powodów swojego zachowania.

Przeciwko 29-latkowi sporządzono już akt oskarżenia o przestępstwo z artykułu 224a kodeksu karnego. Prokurator wnioskuje w nim  o ukaranie sprawcy karą grzywny, nawiązką na rzecz Skarbu Państwa oraz obowiązkiem naprawienia szkody na rzecz placówki handlowej i służb mundurowych. Łącznie ponad 32 tys. zł.
KPP Sanok

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie