Podkarpacie24.pl
Piątek, 20 Lipca 2018

Logowanie

Nowe firmy

Zadbaj o zdrowie z PWSZ w Krośnie

  »  Aktualności /  Zadbaj o zdrowie z PWSZ w Krośnie

Galeria zdjęć Piątek, 11 Sierpnia 2017

Zadbaj o zdrowie z PWSZ w Krośnie

Obecnie jak nigdy dotąd bardzo ważną kwestią jest zdobywanie gruntownej wiedzy i umiejętności w zakresie współczesnych sposobów dbania o zdrowie. Stanowi to fundament w dokonywaniu wyborów w codziennym życiu, związanych chociażby z odżywaniem, aktywnością fizyczną czy stosowaniem różnych używek.

Zagadnienie zdrowia dotyczy wszystkich, bowiem jest gwarantem sprawności, witalności, dobrego samopoczucia. Każdy człowiek ponosi odpowiedzialność za swoje zdrowie, w związku z tym powinien zatroszczyć się o zdobycie wiedzy w tym zakresie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie w Instytucie Zdrowia i Gospodarki oferuje kształcenie na kierunkach: Produkcja i bezpieczeństwo żywności, Towaroznawstwo, Zielarstwo, Turystyka i rekreacja, Wychowanie fizyczne i Pielęgniarstwo, które przygotowują przyszłych absolwentów do podejmowania zadań zawodowych na rzecz dbania o zdrowie społeczeństwa.

Piramida

W ostatnich latach zwraca się dużą uwagę na pogorszenie jakości żywności. Związane jest to z nowoczesnym stylem życia. Posiłki rzadziej są gotowane w domu na rzecz wzrastającej konsumpcji przetworzonej żywności kupowanej w sklepach lub punktach garmażeryjnych. Taka żywność zawiera małą ilość oryginalnych składników odżywczych, natomiast duże ilości konserwantów, polepszaczy smaku, tłuszczy trans i węglowodanów w postaci cukru lub syropów, co prowadzi do rozwoju otyłości, cukrzycy, miażdżycy i chorób nowotworowych. W tej sytuacji pomocne mogą być informacje zawarte na etykietach opakowań produktów spożywczych. Składniki są wymieniane w kolejności odzwierciedlającej ich zawartość w produkcie. Wartowzbogacić dietę o rośliny określane jako zioła, np. pokrzywa, lipa, dziurawiec, czosnek bogate w liczne fitozwiązki. Zwróćmy zatem uwagę na swoje zwyczaje żywieniowe i skonfrontujmy je obowiązującą piramidą zdrowego żywienia.

DSC_9397

Fundamentem ww. piramidy jest aktywność fizyczna, która stosowana systematycznie 30 minut dziennie wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu, a także na dotlenienie mózgu, lepszą pamięć, koncentrację, produkcję endorfin (hormony szczęścia), zatem poprawia funkcjonowanie psychiczne i nastrój. Nawet prosta forma aktywności fizycznej np. spacer jest źródłem dobrej energii i zdrowia. WHO często przypomina, że czasy, w których żyjemy są coraz bardziej wypełnione aktywnością umysłową, a coraz mniej aktywnością fizyczną, podczas gdy regularna aktywność fizyczna połączona ze zdrowym sposobem odżywiania się jest niezbędna do zachowania zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

05311144

Bo choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to wszystko bez zdrowia jest niczym. Zatem dążąc w swoim życiu do realizacji marzeń, sukcesu zawodowego i rodzinnego, dbajmy również o zdrowie!

stopka2

Tekst: Renata Rabiasz, zdjęcia: Jacek Wnuk
Artykuł sponsorowany

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2016 © Podkarpacie24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Bieszczady | Domki Bieszczady | Bieszczady Domki | Skoki spadochronowe | Firmy Podkarpacie